Nepřihlášený uživatel
Nacházíte se: VŠCHT Praha - Technopark Kralupy  → Informační servis → Tiskové zprávy → Hejtman Miloš Petera navštívil Technopark Kralupy
iduzel: 20631
idvazba: 25549
šablona: stranka_obrazek
čas: 21.2.2018 02:00:59
verze: 4219
uzivatel:
remoteAPIs:
branch: trunk
Obnovit | RAW

Hejtman Miloš Petera navštívil Technopark Kralupy

20150806_095452
Hejtman Středočeského kraje Miloš Petera navštívil dne 6. 8. 2015 Technopark Kralupy Vysoké školy chemicko-technologické v Praze. V doprovodu rektora VŠCHT Praha prof. Karla Melzocha a dalších akademických funkcionářů školy si se zájmem prohlédl experimentální a analytické laboratoře a další zázemí nové moderní vysokoškolské budovy.

Prohlédnout si nový vědecko-technologický park a seznámit se s jeho plány při zahajování činnosti a možnostmi dalšího rozvoje přijel ve čtvrtek 6. srpna 2015 do Kralup nad Vltavou hejtman Středočeského kraje Miloš Petera (ČSSD). „Technopark Kralupy má pro region mimořádný význam, znamená to, že k nám vstupuje zavedená technická vysoká škola. S ní přicházejí mladí kvalifikovaní lidé, kteří si tu mohou na konkrétních projektech ověřovat své znalosti z vysoké školy. Oceňuji i skutečnost, že hlavním zaměřením Technoparku bude stavební chemie, tedy oblast, kde působí řada výrobců stavebních materiálů a stavebních firem Středočeského kraje. Skvělé je také to, že se Technopark zaměřuje i na žáky středních i základních škol, chce podnítit zájem o technické obory, které jsou v tomto regionu tradiční,“ řekl hejtman Petera.

V doprovodu rektora Vysoké školy chemicko-technologické v Praze si hejtman prohlédl několik laboratoří Technoparku, zajímal se o využití moderní analytické přístrojové techniky a možnosti testování pro klienty z praxe. Odborníci Technoparku demonstrovali využití experimentálních zařízení z oblasti koroze kovů, žárovzdorných a teplotně odolných materiálů, tradičních i progresivních stavebních pojiv. Technopark je vybaven také pro aplikace moderních plastických materiálů a řešení problémů mikrobiální kontaminace. Součástí Technoparku je i moderní, kapacitní konferenční sál pro 160 osob a několik menších výukových prostor.  

Investorem projektu Technoparku Kralupy je Vysoká škola chemicko-technologická v Praze. Budova Technoparku v centru města vznikla přestavbou opuštěného průmyslového mlýna a byla realizována za necelé 2 roky. Investiční výstavba a vnitřní vybavení byly spolufinancovány z operačního programu Podnikání a inovace, program Prosperita vyhlášeným ministerstvem průmyslu a obchodu ČR. Celková hodnota projektu je celkem 265,5 milionu korun, z čehož dotace činila 199 milionů. Rozhodnutí VŠCHT Praha umístit vědecko-technický park v Kralupech nad Vltavou bylo motivováno snahou o navýšení inovačních kapacit vysoké školy v regionu s průmyslovou tradicí a perspektivou dostatečného počtu žáků a studentů, kteří se budou věnovat technickým oborům.

Technopark Kralupy zahajuje svoji činnost jako otevřené pracoviště poskytující rychlá řešení pro malé a střední podniky, chce sloužit jako prostředník mezi praxí a akademickou sférou a to nejen v oblasti stavební chemie a materiálového výzkumu.

20150806_095452
IMG_0327
IMG_1905o
IMG_7882
IMG_7896
IMG_7899
IMG_7910
IMG_7938
IMG_7949
IMG_7954

Aktualizováno: 9.12.2016 16:18, Autor: Lenka Matějová

VTP
Technopark Kralupy
Žižkova 7
Kralupy nad Vltavou
278 01

info@technopark-kralupy.cz
© 2017 Technopark Kralupy
eu
^