idvazba: 80881
šablona: novinky
čas: 18.9.2024 19:26:08
verze: 5476
uzivatel:
remoteAPIs:
branch: trunk
Server: 147.33.89.150
Obnovit | RAW
idvazba: 80881
---Nová url--- (newurl_...)
domena: 'www.technopark-kralupy.cz'
jazyk: 'cs'
url: '/informacni-servis/aktuality/26320'
iduzel: 26320
path: 8549/7608/7609/7612/8105/26314/26320
CMS: Odkaz na newurlCMS
branch: trunk
Obnovit | RAW
Školení bezpečnost práce a požární ochrana vedená Ing. Součlkem 29. a 31. ledna 2024
Tomáš Prošek, vedoucí skupiny Kovových konstrukčních materiálů Technoparku Kralupy, byl zvolen prezidentem Evropské korozní federace (EFC, European Federation of Corrosion) na období 2023–2024. EFC sdružuje 27 evropských asociací z 22 zemí zaměřených na protikorozní ochranu a reprezentuje přibližně 26 tisíc vědců, výzkumných pracovníků, korozních inženýrů a techniků. EFC pořádá každý rok největší evropskou konferenci v oblasti koroze a ochrany materiálů, EUROCORR.
Tomáš Prošek, head of the Department of Metallic Construction Materials in Technopark Kralupy, was elected the president of the European Federation of Corrosion (EFC) for years 2023 and 2024. The EFC is a Federation of 27 European corrosion and corrosion protection associations representing around 26 thousand of scientists, researchers, corrosion engineers and technicians. Every year, it organizes the largest European congress on corrosion and material sustainability, EUROCORR.
Dne 21.9. 2023 byl odstartován již 6. běh kurzu Korozní inženýr, již tradičně se odehrávající v prostorách Technoparku Kralupy. Tento dvousemestrální kurz provede posluchače kompletní problematikou korozní teorie, metodami analýz, praktického zkoušení koroze v laboratoři i v provozu, prevencí a mnoha dalšími tématy.
Po absolvování kurzu o délce 120 hodin a složení zkoušky lze získat certifikát Korozní inženýr, uznávaný ČIA. Kurz v minulém roce získal mezinárodní Seal of approval od Evropské korozní federace (EFC).
V případe zájmu je možné všechny informace nalézt na zde
Technopark Kralupy – jednání Svazu chemického průmyslu ČR - Konference Benchmark Visits BOZP- přijďte a uvidíte
Dne 29. listopadu pořádal Svaz chemického průmyslu ČR v spolupráci se společností FBE Praha v Technoparku v Kralupech nad Vltavou závěrečnou konferenci k projektu “Benchmark Visits BOZP – přijďte a uvidíte“. Hlavním tématem bylo využití metody Benchmarking i v oblasti bezpečnosti práce a s ní souvisejících procesech. Zahájení konference se ujali hlavní manažer projektu SCHP CR Tomáš Kudrna, místopředseda sekce chemické OS ECHO Jiří Vrablec a místopředsedkyně Rady vlády ČR pro BOZP Jitka Hejduková ze SP ČR , Svaz průmyslu a dopravy ČR, kteří shrnuli svá očekávání a benefity při používání benchmarkingových návštěv. Během konference se účastnící dozvěděli od zástupců odborných firem, přímých organizátorů a účastníků Benchmark Visits co je to benchmarking, jak nám může pomoc v neustálém zlepšování a jaká úskalí a přínosy čekají na jejich organizátory a účastníky. Svoje zkušenosti s tímto nástrojem krásně shrnul technický ředitel Spolchemie, Ing. Pavel Žák: „Obecně vnímáme benchmarking jako proces efektivního učení se a neustálého zlepšování výkonnosti v oblasti bezpečnosti díky poznávání a zavádění nejlepší praxe v rámci společnosti. Benchmarking nám může pomoci identifikovat mezery v prakticky všech oblastech interního řízení, podpořit proces zlepšování a lépe chápat změny, které jsou k takovému zlepšování nezbytné. Zároveň jde o zpětnou vazbu z vnějšku. Je k nezaplacení získat názor od někoho zvenku, pokud na něčem pracujete a jste spjati s místním prostředím. V řadě případů také zjistíte, že stejné nebo obdobné věci už někdo řešil před vámi, a dostanete radu, jak pokračovat, nebo na co si dát pozor. Ale funguje to i obráceně, pokud jste někde na návštěvě, můžete sbírat náměty a inspirovat se. Ihned na místě se můžete ptát na detaily nebo na cestu k řešení. Některé nápady nemusíte realizovat, ale máte o nich přehled, případně o nich ale máte přehled pro dobu, kdy budou opravdu potřeba.“
Hodně firem mělo a stále má obavy, že když umožní sdílet s jinými firmami svoji dobrou praxi, může dojít k „ukradení know-how“. Se svými zkušenostise na konferenci podělila ředitelka Cayman Pharma, Ing.Petra Miketová, PhD. MBA: „Z naší strany žádné obavy z tohoto pohledu nepanovaly. S ostatními firmami jsme sdíleli informace ohledně bezpečnosti provozu, srozumitelnosti školícího obsahu při BOZP proškolování a bezpečnostních prvků, zavaděných do výrobního procesu. Zároveň jsme obdrželi okamžitou zpětnou vazbu ohledně využití podobných systému v ostatních firmách, což je pro nás velmi povzbuzující.“
Společnosti Spolchemie, ORLEN Unipetrol a Cayman Pharma, které se aktivně projektu účastnili a umožnili zástupcům jiných firem inspirovat se u nich, obdrželi na konferenci od zástupců SCHP ČR a FBE Praha Certifikáty „Benchmark Visits partner“.
Celou konferenci a budoucnost nástroje Benchmark Visits pro prevenci rizik vzniku poškození zdraví zaměstnanců následkem pracovního úrazu nebo nemoci z povolání pak na závěr trefně zhodnotili Tomáš Kudrna: „Podstatou Benchmark Visits je "PŘIJÍT A VIDĚT". Když vidíte na vlastní oči věci, které fungují, začnete jim věřit a váš přístup k řešení problému se mění, máte větší motivaci k zahájení jakékoliv změny.“ Úplně poslední slovo na konferenci zaznělo z úst ředitele SCHP ČR Ivana Součka, který poděkoval všem účastníkům a rozloučil se s nimi přáním všeho dobrého do nadcházejícího nelehkého období.
N //www.technopark-kralupy.cz/srovnavaci-studie
K odkupu nabízíme málo používanou experimentální extruzní linku od německé firmy Extrudex GmbH, vyrobenou v roce 2014. Tato linka umožňuje koextruzní vytlačování trubek a hadic skládajících se až z 5 vrstev, přičemž technické provedení umožňuje dokonalé spojení jednotlivých vrstev.
Zařízení je vhodné pro experimentální ověření možnosti výroby nebo pro malosériovou výrobu trubek a hadic o vnějším průměru 8 – 32 mm při teplotách do 300 °C z různých druhů polymerních materiálů.
Pro bližší informace nebo prohlídku zařízení kontaktujte:
Dr. Ing. Jiří Pokorný,
jiri.pokorny@vscht.cz, tel. č. +420 22044 6128
Základní konfigurace a parametry linky:
- Jednošnekový extruder č. 1 – hlavní:
Příkon motoru 11 kW, průměr 30mm, délka 30D, otěruvzdorné provedení, průtok materiálu ca 20 kg/h
- Jednošnekový extruder č. 2 až 5:
Příkon motoru 2 kW, průměr 20mm, délka 25D, otěruvzdorné provedení, průtok materiálu ca 4 kg/h
- Dávkovací jednotky typu MIKO
- Koextruzní hlava pro vytlačování trubek o průměru 8 – 32 mm
- Dvouzónová vakuová kalibrační vana 750 mm a 1545 mm
- Plně automatický vakuový regulační ventil
- Odtahový pás
- Řídící panel s dotykovým displejem umožňující nastavení všech výrobních parametrů a jejich archivaci, včetně grafického znázornění hlavních sledovaných veličin.