idvazba: 80881
šablona: novinky
čas: 27.9.2023 13:06:40
verze: 5351
uzivatel:
remoteAPIs:
branch: trunk
Server: 147.33.89.153
Obnovit | RAW
idvazba: 80881
---Nová url--- (newurl_...)
domena: 'www.technopark-kralupy.cz'
jazyk: 'cs'
url: '/informacni-servis/aktuality/26320'
iduzel: 26320
path: 8549/7608/7609/7612/8105/26314/26320
CMS: Odkaz na newurlCMS
branch: trunk
Obnovit | RAW

Technopark Kralupy – jednání Svazu chemického průmyslu ČR - Konference Benchmark Visits BOZP- přijďte a uvidíte
Dne 29. listopadu pořádal Svaz chemického průmyslu ČR v spolupráci se společností FBE Praha v Technoparku v Kralupech nad Vltavou závěrečnou konferenci k projektu “Benchmark Visits BOZP – přijďte a uvidíte“. Hlavním tématem bylo využití metody Benchmarking i v oblasti bezpečnosti práce a s ní souvisejících procesech. Zahájení konference se ujali hlavní manažer projektu SCHP CR Tomáš Kudrna, místopředseda sekce chemické OS ECHO Jiří Vrablec a místopředsedkyně Rady vlády ČR pro BOZP Jitka Hejduková ze SP ČR , Svaz průmyslu a dopravy ČR, kteří shrnuli svá očekávání a benefity při používání benchmarkingových návštěv. Během konference se účastnící dozvěděli od zástupců odborných firem, přímých organizátorů a účastníků Benchmark Visits co je to benchmarking, jak nám může pomoc v neustálém zlepšování a jaká úskalí a přínosy čekají na jejich organizátory a účastníky. Svoje zkušenosti s tímto nástrojem krásně shrnul technický ředitel Spolchemie, Ing. Pavel Žák: „Obecně vnímáme benchmarking jako proces efektivního učení se a neustálého zlepšování výkonnosti v oblasti bezpečnosti díky poznávání a zavádění nejlepší praxe v rámci společnosti. Benchmarking nám může pomoci identifikovat mezery v prakticky všech oblastech interního řízení, podpořit proces zlepšování a lépe chápat změny, které jsou k takovému zlepšování nezbytné. Zároveň jde o zpětnou vazbu z vnějšku. Je k nezaplacení získat názor od někoho zvenku, pokud na něčem pracujete a jste spjati s místním prostředím. V řadě případů také zjistíte, že stejné nebo obdobné věci už někdo řešil před vámi, a dostanete radu, jak pokračovat, nebo na co si dát pozor. Ale funguje to i obráceně, pokud jste někde na návštěvě, můžete sbírat náměty a inspirovat se. Ihned na místě se můžete ptát na detaily nebo na cestu k řešení. Některé nápady nemusíte realizovat, ale máte o nich přehled, případně o nich ale máte přehled pro dobu, kdy budou opravdu potřeba.“
Hodně firem mělo a stále má obavy, že když umožní sdílet s jinými firmami svoji dobrou praxi, může dojít k „ukradení know-how“. Se svými zkušenostise na konferenci podělila ředitelka Cayman Pharma, Ing.Petra Miketová, PhD. MBA: „Z naší strany žádné obavy z tohoto pohledu nepanovaly. S ostatními firmami jsme sdíleli informace ohledně bezpečnosti provozu, srozumitelnosti školícího obsahu při BOZP proškolování a bezpečnostních prvků, zavaděných do výrobního procesu. Zároveň jsme obdrželi okamžitou zpětnou vazbu ohledně využití podobných systému v ostatních firmách, což je pro nás velmi povzbuzující.“
Společnosti Spolchemie, ORLEN Unipetrol a Cayman Pharma, které se aktivně projektu účastnili a umožnili zástupcům jiných firem inspirovat se u nich, obdrželi na konferenci od zástupců SCHP ČR a FBE Praha Certifikáty „Benchmark Visits partner“.
Celou konferenci a budoucnost nástroje Benchmark Visits pro prevenci rizik vzniku poškození zdraví zaměstnanců následkem pracovního úrazu nebo nemoci z povolání pak na závěr trefně zhodnotili Tomáš Kudrna: „Podstatou Benchmark Visits je "PŘIJÍT A VIDĚT". Když vidíte na vlastní oči věci, které fungují, začnete jim věřit a váš přístup k řešení problému se mění, máte větší motivaci k zahájení jakékoliv změny.“ Úplně poslední slovo na konferenci zaznělo z úst ředitele SCHP ČR Ivana Součka, který poděkoval všem účastníkům a rozloučil se s nimi přáním všeho dobrého do nadcházejícího nelehkého období.


N //www.technopark-kralupy.cz/srovnavaci-studie


Dne 22.9. byl zahájen již pátý běh kurzu Korozní inženýr a druhý běh kurzu Korozní technik.
Oba kurzy přináší účastníkům aktuální vzdělání v oboru koroze a protikorozní ochrany. Kurz korozní inženýr je koncipován jako doplňkové vzdělání pro pracovníky, kteří chtějí zvýšit svoji kvalifikaci až na úroveň dostačující pro kompletní řešení problémů v provozech. Korozní technik je kratší, specializovaný kurz, zabývající se konkrétními postupy a technikami pro hodnocení, dozor a nastavení procesů a inspekcí.
Jednotlivé půldenní sekce pokrývají základy anorganické chemie a korozních procesů, typy korozního napadení, vlastnosti jednotlivých konstrukčních materiálů, postupy protikorozní ochrany a specifika klíčových prostředí a oborů činnosti. Velký důraz je kladen na aplikační část kurzu, kde se posluchači seznámí s žárovými, galvanickými a organickými povlaky, katodickou ochranou, korozí v energetice, petrochemii, v betonu, v půdě ad.
Kurzy jsou volitelně zakončeny certifikací (ČIA – CS Std 401 APC).
V celkovém součtu prošlo kurzy 150 účastníků, absolventi kurzy hodnotí velmi příznivě. Kompletní informace o přednáškách, datech konání, i jak se zúčastnit, naleznete na https://www.aki-koroze.cz

K odkupu nabízíme málo používanou experimentální extruzní linku od německé firmy Extrudex GmbH, vyrobenou v roce 2014. Tato linka umožňuje koextruzní vytlačování trubek a hadic skládajících se až z 5 vrstev, přičemž technické provedení umožňuje dokonalé spojení jednotlivých vrstev.
Zařízení je vhodné pro experimentální ověření možnosti výroby nebo pro malosériovou výrobu trubek a hadic o vnějším průměru 8 – 32 mm při teplotách do 300 °C z různých druhů polymerních materiálů.
Pro bližší informace nebo prohlídku zařízení kontaktujte:
Dr. Ing. Jiří Pokorný,
jiri.pokorny@vscht.cz, tel. č. +420 22044 6128
Základní konfigurace a parametry linky:
- Jednošnekový extruder č. 1 – hlavní:
Příkon motoru 11 kW, průměr 30mm, délka 30D, otěruvzdorné provedení, průtok materiálu ca 20 kg/h
- Jednošnekový extruder č. 2 až 5:
Příkon motoru 2 kW, průměr 20mm, délka 25D, otěruvzdorné provedení, průtok materiálu ca 4 kg/h
- Dávkovací jednotky typu MIKO
- Koextruzní hlava pro vytlačování trubek o průměru 8 – 32 mm
- Dvouzónová vakuová kalibrační vana 750 mm a 1545 mm
- Plně automatický vakuový regulační ventil
- Odtahový pás
- Řídící panel s dotykovým displejem umožňující nastavení všech výrobních parametrů a jejich archivaci, včetně grafického znázornění hlavních sledovaných veličin.